Vývody významných osobností z řad šlechty


Zde se pokusím vytvořit vývody z 8 předků některých osobností z řad šlechty, která žila na našem území.

Michal Adolf Althann 1574-1636, velitel pasovských, polní maršál
Josef Adam Arco 1733-1802, biskup královéhradecký
Josef Karel Auersperg 1767-1829, jeden ze zakladatelů Moravského zemského muzea v Brně
Karel Vilém Filip Auersperg 1814-1890, předseda vlády 1867-68
+(Bernart Pachtík "Barchanec" z Baršova +srpen 1547 sťat, účastník stavovského povstání
+Václav Bernard Bartodějský z Bartoděj, nejvyšší písař zemský (1665-1682)
Richard Belcredi 1823-1902, ministerský předseda 1865-67
Antonín Beneda z Nečtin 1744-1808, ult.fam.
Hynek Berka z Dubé - nejvyšší purkrabí 1319-1348
Jindřich (Hynek) Berka z Dubé - nejvyšší purkrabí 1303-(1305)
Hynek Žák Berka z Dubé +1333, biskup olomoucký
Zbyněk Berka z Dubé 1551-1606 - pražský arcibiskup 1592-1606
Leopold Berchtold z Uherčic 1863-1942, ministr zahraničí R-U (1912-15)
Radslav II. Beřkovský ze Šebířova - nejvyšší písař 1512-1537
+(Jindřich "Jeptiška" z Běšin - místosudí 1497-1506, nebo 1491-1507)
Vilém Jindřich Bezdružický z Kolovrat 1589-1642, ult.fam.
Hermann Hannibal Blümegen 1716-1774, biskup královéhradecký
Bernart Ignác Bořita z Martinic - nejvyšší purkrabí (1654-1685)
František Karel Bořita z Martinitz 1733-1789, ult.fam.
Jaroslav Bořita z Martinitz - místodržící, defenestrován 1618, nejvyšší purkrabí 1638-1649
Maria Immakulata "Lata" Brandis 1895-1981, dostihová závodnice, vítězka Velké pardubické
Jan Josef Breuner 1641-1710, pražský arcibiskup
Ferdinand Leopold Březnický z Náchoda +1672, ult.fam.
Mikuláš Maria Michael Alois Buben z Litic 1897-1954, ministr zemědělství 1940-42
Václav Budovec z Budova +21.6.1621, popraven
Ludvík Arnošt Buqouy 1783-1834, jeden z nejlepších kreslířů-krajinářů u nás v první polovině 19.století
Jan Calta z Kamenné Hory +1465, nejvyšší mincmistr
Jan Josef Caretto di Millesimo 1788-1852, ult.fam.
Kryštof z Cimburka +po 1602, ult.fam.
Jan Tovačovský z Cimburka 1416-1464, moravský zemský hejtman 1437-1438, 1440-1460
Kristián Kryštof Clam-Gallas 1770-1838, nejvyšší maršálek 1831-38
Jan Václav Gallas, 1719 neapolský místokrál
Manfred Clary-Aldringen 1852-1928, ministerský předseda
Anton Theodor Colloredo-Waldsee-Mels 1729-1811, olomoucký arcibiskup
Hieronymus Ferdinand Rudolf Colloredo-Mannsfeld 1842-1881, ministr zemědělství 1875-79
Linhart Colonna de Fels 1565-1620, generál stavovského vojska
Jan Erasmus Cukr z Talmfeldu *1717 +po 1781, ult.fam.
Diviš Czernín z Chudenic +21.6.1621, popraven
Heřman Jakub Czernín z Chudenic 1659-1710 - nejvyšší purkrabí
Otakar Děpolt Otto Maria Czernin z Chudenic 1872-1932, ministr zahraničí 1916-18
+(Jan Čabelický ze Soutic +př 1458, nejvyšší mincmistr)
+(Bohuněk Černín z Černína, purkrabí Hradeckého kraje, poč. 16.st.)
Jan Šembera Černohorský z Boskovic +1597, ult.fam.
Tas Černohorský z Boskovic +1482, olomoucký biskup
Wierich Filip Daun 1669-1741, místokrál neapolský od 1713
Leopold Josef Maria Daun 1705-1766, vítěz v bitvě u Kolína nad Prusy
František Dietrichstein 1570-1636, olomoucký biskup
Marie Alžběta Adéla Dobrzenská z Dobrzenic 1875-1951, manželka vnuka brazilského císaře
Jan IV. z Dražic +1343, biskup pražský
+Oldřich Dubanský z Duban +1571, nejvyšší písař
Prokop Dvořecký z Olbramovic +21.6.1621, popraven
Jan Roháč z Dubé +1437, popraven
Wenzel Adrian von Enkevoirth +1738, ult.fam.
+Václav Fremut z Krásného Dvora +1547, popraven za účast ve stavovské vzpouře
Friedrich Egon Fürstenberg 1813-1892, olomoucký arcibiskup
Karel Egon Fürstenberg - nejvyšší purkrabí 1771-1782
+Jan XIV. (XVII.) Grodecký z Brodů +1574, olomoucký biskup
Maximilian Hamilton 1714-1776, olomoucký biskup
Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic +21.6.1621, popraven
Arnošt Vojtěch Harrach 1598-1667, pražský arcibiskup
Edmund Hartig - zemský maršálek KČ 1867
+Jan Prokop Hartmann z Klarštejna, nejvyšší komoří 1831-32
Jindřich Vilém Haugvic z Biskupic 1770-1842 (1780-1834), uznávaný hudební skladatel
Václav Ples Heřmanský ze Sloupna +1603, karlštejnský purkrabí 1592-1603
Bohuslav Hodějovský z Hodějova +1640, ult.fam.
Václav Kryštof Hložek ze Žampachu, nejvyšší písař 1727-1737
Adam z Hradce +1596, nejvyšší purkrabí
Jáchym Oldřich z Hradce 1579-1604, ult.fam.
Jan z Hradce +1420 - nejvyšší purkrabí 1411-1413
Jan Jáchym Hrobčický z Hrobčic +1778, ult.fam.
Adam Hrzán z Harasova +1619 - purkrabí karlštejnský 1615-1618
František de Paula Hrzán z Harasova 1735-1804, kardinál
Paul Maria Josef Anton Huyn 1868-1946, arcibiskup pražský
Bernard Hýzrle z Chodů +1776, ult.fam.
Václav Leopold Chlumčanský z Přestavlk 1749-1830, arcibiskup pražský
Matyáš František Chorinský z Ledské 1720-1786, biskup brněnský
Ferdinand Maria Chotek z Chotkova a Vojnína 1781-1836, arcibiskup olomoucký
Karel Chotek z Chotkova a Vojnína 1783-1868 - nejvyšší purkrabí 1826-1843
Rudolf Chotek z Chotkova a Vojnína 1706-1771, nejvyšší kancléř
Žofie Chotková z Chotkova a Vojnína, von Hohenberg +1914
Zdenko Gregorius Chřepický z Modliškovic +1755, ult.fam.
Vilém z Illburka +1538, ult.fam.
István Illésházy 1762-1838, ult.fam.
Jan Janovský z Janovic de Besme - ten, jenž zabil admirála de Coligny při Bartolomějské noci v Paříži
Přibík Jeníšek z Újezda +1651 - královský prokurátor po Bílé hoře 1621-1623, karlštejnský purkrabí
Jan Jenec z Janovic +1503 - nejvyšší purkrabí (1472)
Jan z Jenštejna 1350-1400, pražský arcibiskup
Gusztáv Zsigmond Kálnoky de Köröspatak 1832-1898, ministr zahraničí
Kašpar Kaplíř ze Sulevic +21.6.1621, popraven
Bohumír Kapoun ze Svojkova 1636-1701, biskup královéhradecký
Maria Michael Anton Karl Llewellyn Kast von Ebelsberg 1859-1932, ministr zemědělství 1898-99
Franz Ferdinand Küenburg 1649-1731, pražský arcibiskup
Vilém Kinský ze Vchynic +25.2.1634, zavražděn v Chebu
Zdeněk Kinský 1844-1932, jeden z nejlepších steeplechase závodníků
?Jan z Klenového, koncem 16.st., nejvyšší písař zemský
Ludvík Kokořowecz z Kokořowa 1833-1878, ult.fam.
Petr František Kokořovec z Kokořova 1673-1720 - nejvyšší mincmistr 1699-1710
+Antonín Koniáš Koňas z Vydří 1691-1760, kazatel, "palič knih"
Hugo Franz Königsegg-Rottenfels 1660-1720, biskup litoměřický
Zdeněk Kostka z Postupic +1468, nejvyšší purkrabí
+Jiří Kotulínský z Kotulína - nejvyšší zemský písař Opavského knížectví (2.pol. 16.st.)
Václav Antonín Kounic-Rietberg 1711-1794, říšský kancléř
Oldřich Krajíř z Krajku 1561-1600, ult.fam.
Volfgang I. Krajíř z Krajku - nejvyšší purkrabí (+1499)
Alexander Krakovský z Kolovrat +1927, automobilový závodník
Alois Josef Kolowrat-Krakowský 1759-1833, arcibiskup pražský
Filip Krakovský z Kolovrat +1773 - nejvyšší purkrabí (1759)
Vilém Albrecht Krakovský z Kolovrat 1678-1738, nejvyšší kancléř
Vojtěch Král z Dobré Vody 1844-1913, heraldik
Lacek z Kravař +1408, olomoucký biskup
+Petr z Kravař +1425, nejvyšší hofmistr Království českého
Jan Bedřich Rudolf Křinecký z Ronova a Biberštejna 1822-1892, ult.fam.
Gandolf von Küenburg 1841-1921, ministr bez portfeje 1879-92
Jetřich z Kunovic +1582, moravský podkomoří
Ferdinand Filip František Kustoš ze Zubřího a Lipky 1836-1894, ult.fam.
Jindřich Kustoš ze Zubřího +1658, královský podkomoří
Jan Maxmilián Kyšperský z Vřesovic *ca 1668 +před 1755, ult.fam.
Jan Filip Lamberg +1712, kardinál 1700
Karl Lamberg 1563-1612, arcibiskup pražský
Volf Maximilian "Lomikar" Laminger von Albenreuth
Vilém z Landštejna +1398, nejvyšší komorník
Mikuláš Svitáček z Landštejna 1454-84, nejvyšší písař
Johann Larisch von Mönnich 1821-1884, ministr financí 1865-57
Prokop Lažanský z Bukové +1804, nejvyšší kancléř
Johann Ledebur-Wicheln 1842-1903, ministr orby (od 1895)
Jan Kryštof Leskovec z Leskovce 1601-1680, ult.fam.
Zdeněk Lev z Rožmitálu, nejvyšší purkrabí (1508-1535)
Anton Vitus Leveneur von Grünwall 1777-1850, ult.fam.
Aloys Leopold Baptist Lexa von Aehrenthal 1854-1912, ministr zahraničí
Jan Jetřich Lhotský z Ptení, nyjvyšši písař moravský 1636-38
František Antonín Libštejnský z Kolovrat 1778-1861, nejvyšší purkrabí (1811), 1. miniserský předseda (1848)
Jan Vilém Kolowrat-Liebsteinsky 1624-1668, arcibiskup pražský
Karel Liechtenstein 1569-1627, "velký konfiskátor"
Jakob Ernst Liechtenstein-Castelcorn 1690-1747, biskup olomoucký a arcibiskup salzburský
Karl (II.) Liechtenstein-Castelcorn 1623-1695, olomoucký biskup
Eduard Maria Lichnowsky 1789-1845, spisovatel
Jan Lichnovský z Voštic +1586, nejvyšší sudí Krnovského knížectví, od 1573
Jan Krušina z Lichtemburka +1408 - nejvyšší purkrabí, 1403-1407
Rudolf z Lisova +1737, ult.fam.
Bohuslav Felix Lobkowicz, nejvyšší sudí 1570, nejvyšší komorník 1576-83
František Lobkowicz *1948, biskup ostravsko-opavský
Jan IV. mladší z Lobkowicz 1510-1570, nejvyšší komoří 1544, nejvyšší purkrabí 1554-70
Jan III. starší z Lobkowicz 1490-1569, nejvyšší sudí 1541-54, nejvyšší hofmistr 1554-69
Jiří z Lobkowicz 1540-1607, nejvyšší sudí 1582-4, nejvyšší komorník 1584, nejvyšší hofmistr 1585-94
Kryštof Hasištejnský z Lobkowicz +1623, ult.fam. v Čechách
Kryštof z Lobkowicz, nejvyšší hofmistr 1599
Ladislav II. z Lobkowicz 1501-1584, nejvyšší maršálek 1542, nejvyšší hofmistr 1570
Ladislav IV. z Lobkowicz 1566-1621, moravský zemský hejtman
Michael z Lobkowicz, ministr obrany
Zdeněk Vojtěch z Lobkowicz, nejvyšší kancléř 1609-18, 1620-28
Adam Filip Losy z Losinthalu +1781, ult.fam.
Johann Moritz Gustav Manderscheid-Blankenheim 1675-1763, arcibiskup pražský
Václav Arnošt Markvart z Hrádku 1667-1739, nejvyšší zemský písař
Alexander Konstantin Albrecht Mensdorff-Pouilly 1813-1871, ministr zahraničí 1864-66
Václav Lothar Metternich 1773-1859, ministr zahraničních věcí, státní kancléř
Ignác Vojtěch Mičan z Klinštejna +1663, ult.fam.
Fridrich Jan Michna z Vacínova 1804-1877, ult.fam.
?Mikuláš Miřkovský ze Stropčic, nejvyšší písař 1575
Adolf Traugott Maria Morawitzky von Rudnitz *1796 +před 1878, ult.fam.
Jan Bohuslav Václav Morkovský ze Zástřizl +1687, ult.fam.
Rudolf von Morzin 1801-1881, ult.fam.
Karel Mracký z Dubé +1623, nejvyšší zemský sudí 1618-20
?Vilém Muchek z Bukova, po 1568 karlštejnský purkrabí
Karl II. Friedrich von Münsterberg 1593-1647, ult.fam.
Günther Ernst Wilhelm Nádherný *1916, ministerský rada
Jan Adam Netolitzký z Eisenbergu 1731-1769, ult.fam.
Václav Kazimír Netolický z Eisenberka, nejvyšší maršálek (polovina 18.stol.)
Anton Johann Nostitz-Rieneck 1652-1736, nejvyšší maršálek, nejvyšší hofmistr
Jan Hartvík Nostitz +1683, nejvyšší kancléř 1652-1683
František Antonín Nostitz, zakladatel Tylova (stavovského, Nostitzova) divadla 1781-1783, nejvyšší purkrabí 1782-1787
Johann Nostitz-Rokinitz 1854-1873, ult.fam.
Josef Wilhelm Nostitz-Rokinitz 1706-1787, nejvyšší sudí, nejvyšší komorník
Jan Václav Obytecký z Obytce, podkomoří 1699-1707
Valentin z Opavy +1521, ult.fam.
Adam Karel Otislav z Kopenic +1751, ult.fam.
Karl Josef III. Franz von Palm-Gundelfingen 1773-1851, ult.fam.
Arnošt z Pardubic, 1. pražský arcibiskup
Stanislaw Pawlowski z Pawlowicz +1598, olomoucký biskup
Vilém z Pernštejna +1521, nejvyšší hofmistr
Vojtěch z Pernštejna 1490-1534, nejvyšší hofmistr
Vratislav z Pernštejna 1530-1582, nejvyšší kancléř
Bernard Diviš Petřvaldský z Petřvaldu, nejvyšší písař 1633-42
Bernard Jan Nepomuk Gebhard Petřvaldský z Petřvaldu 1734-1763, ult.fam.
Hynek Ptáček z Pirkštejna +1444, nejvyšší zemský sudí
Leopold Kryštof Pruskovský z Pruskova 1725-1769, ult.fam.
Bedřich Karel Maximilian z Písnice +1748, ult.fam.
Jiří z Poděbrad, Český král
?Franz Karl Pötting-Persing, od 1720 nejvyšší královský mincmistr
Hanuš Pluh z Rabštejna +1537, nejvyšší kancléř 1533-37
Kašpar Pluh z Rabštejna +1585, ult.fam.
Prokop z Rabštejna +1472, nejvyšší kancléř
František Dominik Podstatský z Prusinovic 1649-1721, nejvyšší sudí
Vilém Prusinovský z Víckova, nejvyšší moravský sudí
Vilém Prusinovský z Víckova 1534-1572, olomoucký biskup
František Josef Helfríd Přehořovský z Kvasejovic +1723, ult.fam.
František Karel Přehořovský z Kvasejovic, nejvyšší zemský soudce 1705-1717
Jan Václav Přepyský z Rychemberka +1765, ult.fam.
Antonín Petr Příchovský z Příchovic 1707-1793, arcibiskup pražský
František Vojtěch Příchovský z Příchovic 1795-1816, ult.fam.
František Račín z Račína +1816, ult.fam.
Jan Josef Václav Radetzky z Radetze 1766-1858, generál
?Albrecht Rendl z Úsavy +1522, autor Vladislavského zřízení zemského
Franz Carl Roden von Hirzenau 1807-1862, ult.fam.
Bavor mladší Rodovský z Hustířan +asi 1592, nejvýznamnější český teoretik alchymie té doby
Robert Desiderius Deodat von Rogendorf 1833-1887, ult.fam.
Franz Anton von Rottal +1762, ult.fam.
Jan Rottal +1674, nejvyšší zemský sudí moravský
Václav Vilém z Roupova +1641, jeden z předních vůdců stavovského povstání
Vilém z Roupova +1674, ult.fam.
Jindřich III. z Rožmberka - nejvyšší purkrabí 1401-1412
Oldřich II. z Rožmberka
Vilém z Rožmberka +1592 - nejvyšší purkrabí 1570-1592
Adam Řepický ze Sudoměře +1551, královský podkomoří
Josef z Říčan +1806, ult.fam.
Václav z Říčan +1596, nejvyšší sudí dvorský
Jan Rudolf Maxmilián Říkovský z Dobřic, od 1682 nejvyšší písař zemský
?Jan Kryštof Říkovský z Dobřic, od 1723 zemský podkomoří
?Jan Václav Říkovský z Dobřic, zemský purkrabí
Leopold Antonín Sak z Bohuněvic +1725, ult.fam.
Zikmund Ferdinand Sak z Bohuněvic +1655, nejvyšší zemský písař
František-Xaver Salm-Reifferscheidt +1822, kardinál
František Hugo Salm 1776-1836, jeden ze zakladatelů brněnského muzea
Wilhelm Florentin Salm-Salm 1745-1810, arcibiskup pražský
Erdmann Karl Gottlob Sandreczky von Sandraschütz 1808-1863, ult.fam.
Adalbert (Béla) Serényi de Kis-Serény 1866-1919, uherský ministr orby 1910-13, uherský ministr obchodu 1917-18
?Gábor Serényi de Kis-Serény +po 1656, nejvyšší komoří
Jiří Vilém Sezima z Ústí +1621, ult.fam.
Johann Anton Ernst Schaffgotsch 1804-1870, biskup brněnský
Johann Prokop Schaffgotsch 1748-1813, biskup českobudějovický
Bruno Schauenburg +1281, biskup olomoucký
Maximilian Rudolf ze Šlejnic 1605-1675, biskup litoměřický
Franz de Paula Maria Karl Erwin Schönborn-Buchheim-Wolfsthal 1844-1899, arcibiskup pražský
Friedrich Erwein Schönborn-Buchheim-Wolfsthal 1841-1907, ministr spravedlnosti 1888-95
Vincenc Josef Schrattenbach 1744-1816, biskup brněnský
Wolfgang Hannibal Schrattenbach 1660-1738, biskup olomoucký
Felix Schwarzenberg 1800-52, rakouský ministerský předseda a ministr zahraničních věcí
Friedrich Josef Johann Celestin Schwarzenberg 1809-1885, arcibiskup pražský
Karl I. Phillip Schwarzenberg 1771-1820, generál v bitvě u Lipska 1814
Karl VII. Johannes Schwarzenberg *1937, kancléř prezidenta, ministr zahraničí
+Pavel Skála ze Zhoře *asi 1583 +asi 1640, spisovatel
Jan Skrbenský z Hříště +1665, nejvyšší sudí knížectví Těšínského
Lev Skrbenský z Hříště 1863-1938, arcibiskup olomoucký
+Oldřich Sezima Karel Skuhrovský ze Skuhrova +1674, purkrabí hradeckého kraje
Jan Karel Jáchym Slavata z Chlumu a Košumberka 1641-1712, ult.fam.
Vilém Slavata z Chlumu a Košumberka 1572-1652, místodržící, defenestrován 1618, nejvyšší kancléř
Albrecht Jan ze Smiřic 1594-1618, uvažovaný nový český král
Maria Alois Spens von Boden 1835-1919, ministr spravedlnosti 1900-02
Karl Spens von Boden 1914-1983, ult.fam.
?Jan Václav Sporck, nejvyšší hofmistr
Johann Rudolf Sporck +1759, pražský světící biskup
Franz Konrad Stadion-Warthausen 1763-1824, státní kancléř a ministr zahraničních věcí
Philipp Franz Joseph Stadion-Thannhausen 1847-1908, ult.fam.
Johann Philipp II. Stadion-Warthausen, kancléř 1805-9, ministr financí
Franz Seraph Stadion-Warthausen 1806-53, rakouský ministr vnitra
Jan Václav Stařimský z Libštejna +po 1800, ult.fam.
Jan Petr Straka z Nedabylic +1710 (1645-1720), zakladatel Strakovy akademie
Petr Mikuláš Straka z Nedabylic, nejvyšší písař 1697
Jindřich ze Stráže +1466, nejvyšší hofmistr
Ernst Sylva-Taroucca 1860-1936, zakladatel průhonické zahrady, ministr zemědělství
Ctibor Syrakovský z Pěrkova +1602, moravský nejvyšší písař
?(Kryštof Velen Šarovec ze Šarova, nejvyšší zemský písař na Opavsku 1659-1668)
Jan ze Šelmberka +1508, nejvyšší kancléř
Aleš Škopek z Dubé +1435, nejvyšší komoří
Olbram ze Škvorce +1402, arcibiskup pražský
Jáchym Ondřej Šlik +21.6.1621, popraven, stavovský direktor
Jindřich Šlik +1650, velitel pluku moravských stavů na Bílé hoře
Josef Jindřich Šlik 1754-1806, nejvyšší komoří
?Kryštof Šlik, stavovský direktor
Michal Španovský z Lisova +kol 1597, od 1575 nejvyšší zemský písař
Adam II. ze Šternberka 1575-1623 - nejvyšší purkrabí 1608-19
Albrecht Šternberk +1380, biskup litomyšlský, arcibiskup magdeburský
Aleš Holický ze Šternberka +1455, nejvyšší komoří
František Josef ze Šternberka 1763-1830, jeden ze zakladatelů Národního muzea
Jaroslav František Ignác Šternberk 1643-1709, biskup litoměřický
Kašpar Maria ze Šternberka 1761-1838, jeden ze zakladatelů Národního muzea
Oldřich Adolf Vratislav Šternberk 1627-1703 - nejvyšší purkrabí
Adam ze Švamberka +1664, ult.fam.
Petr ze Švamberka +1620, stavovský direktor, nejvyšší zemský sudí
Půta Švihovský z Rýzmberka +1504, nejvyšší sudí zemský 1479-1504
?Jindřich Švihovský z Rýzmberka (syn Půty), nejvyšší kancléř
Václav Švihovský z Rýzmberka 1698-1720, ult.fam.
Vilém mladší Švihovský z Rýzmberka, nejvyšší komoří 1468
Eduard Franz Josef Taaffe 1833-1895, ministr vnistra 1879-93, ministr kultury a vyučování 1867, předlitavský ministerský předseda 1868-70 a 1879-93
Bedřich z Talmberka +1643, nejvyšší komoří
Jan František Kryštof Talmberk 1644-1698, biskup královéhradecký
Jiří z Talmberka +1623, nejvyšší komoří 1618
Josef Václav z Talmberka +1735, ult.fam.
Václav Tetour z Tetova +1560, nejvyšší písař markrabství moravského, 1549
Leopold Leo Thun-Hohenstein 1811-1888, ministr školství, spoluzakladatel Matice české
Lev Franz Anton Thun-Hohenstein 1847-1916, 1898-9 rakouský předseda vlády
Jindřich Matyáš Thurn 1567-1640, vrchní velitel stavovského vojska
Rudolf Thurn-Taxis (z Troskova) 1833-1904, zakladatel Hlaholu
Stanislav Thurzó de Béthlenfalva +1540, biskup olomoucký
Maria Thaddäus Trauttmansdorff-Weinsberg 1761-1819, arcibiskup olomoucký
Burian Trčka z Lípy +1468, nejvyšší písař
Adam Erdmann Trčka z Lípy +25.2.1634, zavražděn v Chebu
Jan Michal Týřovský z Einsidle 1705-1759, ult.fam.
Jan Ivan Antonín Údrčský z Údrče +1678, soudce zemský
Václav Josef Údrčský z Údrče +1750, nejvyšší písař
Karel Josef Údrcký z Údrče 1706-88, c.k. generál
Maximilian Ugarte 1851-1875, ult.fam.
Franz Corfitz Anton von Uhlfeld 1699-1769, ult.fam.
Ignaz von Unwerth +1827, ult.fam.
Adam mladší z Valdštejna 1569-1638 - nejvyšší purkrabí (1633)
Albrecht z Valdštejna, generál, +25.2.1634, zavražděn v Chebu
Emanuel Arnošt Valdštejn 1716-1789, biskup litoměřický
Jan Bedřich Valdštejn 1644-1694, arcibiskup pražský
Jan Jáchym Vančura z Řehnic (1748), nejvyšší písař
Čeněk z Vartemberka +1425 - nejvyšší purkrabí 1414-1420
Jan z Vartemberka +1543 - nejvyšší purkrabí
Jan Konrád Vencelík z Vrchovišť +1680, ult.fam.
František Xaver Věžník +1789, nejvyšší hofmistr
+Karel Vojkovský z Milhostic +po 1861, nejvyšší písař
František Josef z Vrtby 1759-1830, ult.fam.
Jan Josef z Vrtby 1669-1734 - nejvyšší purkrabí 1712
Volf z Vřesovic 1532-69, nejvyšší písař
Gottfried (Bohumír) Daniel Vunšvic +1741, zakladatel rodopisné sbírky
Josef Wallis 1767-1818, nejvyšší královský purkrabí
Ferdinand Mikuláš Wiedersperger von Wiedersperg 1860-1941, ult.fam.
Jan Adam Bernhard Wratislav z Mitrowicz +1733, biskup královéhradecký a litoměřický
Jan Josef Wratislav z Mitrowicz 1695-1753, biskup královéhradecký
Václav Wratislav z Mitrowicz +1635, diplomat a spisovatel
Alfred Windischgrätz 1787-1862, generál
Alfred III. August Windischgrätz 1851-1927, předlitavský ministerský předseda 1892-5
Ludwig Alfred Windischgrätz 1882-1968, uherský ministr výživy 1918
Antonín Alois Zádubský ze Šontálu 1794-1875, ult.fam.
Zbyněk Zajíc z Hazmburka +1411, pražský arcibiskup
Řehoř Zajíc z Valdeka +1301, pražský biskup
Karel starší Zierotín 1564-1636, moravský zemský hejtman
Ladislav Velen Zierotín 1579-1638, zemský hejtman v době stavovského povstání
Bernard Zoubek ze Zdětína +1541, biskup olomoucký
Vilém Zoubek ze Zdětína, nejvyšší písař Markrabství moravského 1601-8
Bohuš ze Zvole +1457, biskup olomoucký
Konrád III. (Kunce) ze Zvole +1434, biskup olomoucký
Vincent ze Zvole +po 1833, ult.fam.
Ctibor Žďárský ze Žďáru +1615, karlštejnský purkrabí 1612-13
Václav Arnošt Želecký z Počenic +po 1808, ult.fam.
Bernard Žehušický z Nestajova +1563, purkrabí hradeckého kraje od 1545

Dotazy, návrhy, připomínky, podněty atd. zasílejte na můj e-mail [email protected]
Updated by VPJ 11.3.2012